Cari Blog Ini

Hat Trick Haalanda Wygrana City Fabianski Musial Wejsc Wideo

Hat-Trick Haalanda i Zwycięstwo City! Fabiański Musiał Wejść [WIDEO]

Sensacyjny Mecz W Premier League

W sobotni wieczór na Etihad Stadium w Manchesterze rozegrano emocjonujący mecz w ramach 23. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem City a Wolverhampton Wanderers. Gwiazdą spotkania został Erling Braut Haaland, który zdobył trzy gole w niespełna 40 minut, zapewniając swojej drużynie przekonujące zwycięstwo 3:0.

Dominacja Miasta

Od samego początku gospodarze przejęli inicjatywę na boisku i nie pozwalali rywalom na swobodę. W 14. minucie Haaland doprowadził do prowadzenia City, wykorzystując dogranie Kevina De Bruyne. Norweg podwyższył wynik w 38. minucie, tym razem po asyście Phil'a Fodena. Swoje hat-trick'a skompletował w 44. minucie, strzelając gola głową po rzucie rożnym.

Wilki próbowały odrobić straty, ale defensywa City okazała się nie do pokonania. Szczególnie wyróżnił się Łukasz Fabiański, który w 65. minucie wybronił rzut karny wykonywany przez Raúla Jiméneza.

Kolejne Rekordy Haalanda

Dzięki trzem golom strzelonym w sobotnim meczu Haaland poprawił swój dorobek w Premier League do 25 bramek w 20 występach. Jest on najszybszym zawodnikiem w historii ligi, który zdobył 25 goli.

• Haaland stał się także pierwszym zawodnikiem w historii City, który strzelił hat-trick'a w trzech kolejnych meczach u siebie.
  • Zwycięstwo City pozwoliło im ugruntować pozycję lidera tabeli Premier League z przewagą pięciu punktów nad drugim Manchesterem United.
  • Wolverhampton spadło na 17. miejsce, zaledwie trzy punkty nad strefą spadkową.

Mecz ten był wyjątkowym pokazem umiejętności Haalanda i mocy City. Norweski napastnik udowodnił, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, a City po raz kolejny zademonstrowało swoją dominację w angielskiej piłce nożnej.